طلاق توافقی به چه معناست؟

در بعضی از موارد، بهترین راه برای پایان دادن به مشکلات زناشویی، طلاق توافقی است که امیدوار هستیم که هیچ‌وقت چنین اتفاقی نیفتد. اما به قول مارک توین: ” حقیقت به احساسات شما اهمیت نمی‌دهد.” نمی‌توان انکار کرد که امروزه بیش از یک پنجم ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود. به طوری کلی، طلاق‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از: طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی.اگر مایل هستید در این مورد اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، با ما همراه باشید.

نجمه قیاسوند دانش آموخته رشته حقوق قضایی و ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه خوراسگان اصفهان، وکیل پایه یک دادگستری از وکلای جوان،با انرژی و متعهد گروه وکلای مهر اصفهان می باشد که به صورت تمام وقت و هر زمان که نیاز باشد پی گیری پرونده های حقوقی شما را برعهده می گیردوتمامی مراحل پیشرفت پرونده در دادگستری را به صورت دقیق وکامل به اطلاع موکلین خود می رساندو همواره سعی بر این است که در کوتاه ترین زمان ممکن وبا اخذ حق الوکاله مناسب پرونده های شما را به نتیجه مثبت برساند.وی با تجربه وکالت در پرونده های حقوقی،کیفری و خانواده و…..افتخار خدمت گذاری به همشهریان اصفهانی خود را دارد.

همان طور که از اسم آن مشخص است، در این گونه طلاق، دو طرف برای جدا شدن با یکدیگر به توافق می‌رسند. همین موضوع باعث می‌شود تا مراحل جدا شدن به مراتب سریع‌تر باشد.در طلاق توافقی میبایست تکلیف مهریه، حضانت فرزندان،قرار ملاقات آنها، نفقه و اجرت المثل زن وجهیزیه مشخص گردد و زوجین باید در مورد آنها به توافق کامل برسند. معمولاً بیشتر افراد فکر میکنند که در طلاق توافقی زن باید همه مهریه خودش را ببخشد که این موضوع واقعیت ندارد. طرفین باید در مورد مهریه به توافق برسند؛ گاهی ممکن است مهریه بخشیده شود و گاهی نیز بر روی میزان آن توافق صورت می‌گیرد.

وکیل:09133702380

تلفن وکیل در اصفهان

چگونگی انجام طلاق توافقی:

اساساً طلاق یک پروسه طولانی است که گاهی می‌تواند تا چند سال نیز به طول بینجامد. اما اگر قرار باشد طرفین با توافق از یکدیگر جدا شوند، این مراحل با سرعت بیشتری انجام می‌شود. مطابق با ماده.۱۹قانون حمایت از خانواده،انجام جلسات مشاوره وگواهی از مرکز مشاوره برای انجام طلاق توافقی اجباری است و زوجین بعد از شرکت در جلسات مشاوره ودرصورت حل نشدن مشکل در این جلسات با گواهی صادره از مرکز دادخواست طلاق را در دفاتر خدمات قضایی مطرح مینمایند.بعد از این که زوجین درخواست خود را تقدیم کردند، دادگاهی زمان دقیق جلسه دادگاه را به طرفین ابلاغ می‌ کند. بعد از این که آنها به جلسه دادگاه مراجعه کردند، باید به قاضی عدم امکان سازش را ثابت کنند،وبعد از صدور گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه خانواده وقطعی شدن آن سه ماه فرصت دارند که به یکی از دفاتر رسمی طلاق برای جاری شدن صیغه طلاق مراجعه نمایند.